Аб установе

У структуры школы функцыянуюць тры ступені адукацыі:

1 ступень - 1-4 класы

2 ступень - 5-9 класы

3 ступень - 10-11 класы

Навучальныя заняткі ў 2023/2024 навучальным годзе арганізаваны ў дзве змены. Адукацыйны працэс арганізуецца ў рэжыме шасцідзённага школьнага тыдня, які ўключае пяцідзённы вучэбны тыдзень і адзін дзень для правядзення з навучэнцамі спартыўна-масавых, фізкультурна-аздараўленчых, выхаваўчых мерапрыемстваў.

Прыярытэтнае месца ў развіцці адукацыйнага працэсу ў Дзяржаўнай установе адукацыі "Сярэдняя школа №17 г. Пінска" займаюць пытанні забеспячэння яго якасці.

Вызначаны прыярытэтныя напрамкі дзейнасці:

1.Удовлетворение адукацыйных запытаў вучняў і іх законных прадстаўнікоў пры дапамозе развіцця гуртковай дзейнасці, сеткі факультатыўных заняткаў і платных адукацыйных паслуг.

2.Повышение ўзроўню вучэбных дасягненняў вучняў праз: ранняга выяўлення і падрыхтоўкі вучняў да прафесійнага самавызначэння пасродкам якаснага псіхолага-педагагічнага суправаджэння; прадастаўлення платных адукацыйных паслуг і пашырэння сеткі факультатыўных заняткаў для забеспячэння якаснай вучэбнай падрыхтоўкі вучняў на ўроках і ў пазаўрочнай дзейнасці.